ECOLOGY CONCEPT

ecology-concept-img
Ekolojik geleceğe önem veren en son teknolojisiyle birlikte üretim aşamalarında insana, geri dönüşüm sırasında ise doğaya büyük zararlar veren kurşun bazlı hammaddeler İnterpen ürünlerinde kullanılmamaktadır.

İnterpen, vizyonunda önemli başlıklarından birisi olan ekoloji bilinci ile ön plana çıkmaktadır. İnterpen, profillerinin sahip olduğu maksimum kullanım süresi, %100 geri dönüşüme tabi olma, ısı yalıtımı ve enerji tasarrufu özellikleri sayesinde müşterileriyle birlikte daha yeşil bir dünyada daha kaliteli bir yaşam için katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

Bu maddelerin yerine doğaya zarar vermeyen kalsiyum-çinko hammaddeleri kullanılmaktadır. kalsiyum ve çinkodan üretilen bu yeni stabilizatör karışımının çevre dostu olmasının yanında diğer önemli özelliği ise her evrede pencerenin kalitesini artırmaktır.

Kalsiyum - Çinko Hammaddesi İle Üretilen İnterpen Profillerindeki Özellikler

  • Kötü hava koşullarına dayanıklılık; Laboratuar testleri kalsiyum-çinko stabilizatörlerinden yapılan PVC profillerin diğerlerine göre kötü hava şartlarına daha dayanıklı olduğunu göstermiştir. En sert deneylerde bile dayanıklılığını korumuştur.
  • Daha parlak; kalsiyum çinko stabilizatörlerinden yapılan PVC profiller her zaman daha parlak bir görüntüye sahiptir. Teknik ve optik olarak uzun süre parlaklığını koruyan bu profillerin kalitesi ilk bakışta da fark edilebilmektedir.
  • Geri dönüşümü daha kolay; Gelecekte kurşun yok ! Kurşun yerine Kalsiyum-Çinko stabilizatörlerin kullanımı geri dönüşümü büyük oranda kolaylaştırmaktadır.