Ecology Concept


INTERPEN Kendi karakteri ve özellikle ekolojik bilinci ile ön plana çıkmaktadır. INTERPEN profiller ayrıca maksimum kullanım süresini,  %100 geri dönüşüme tabi olma özelliğini, ısı yalıtımı ve enerji tasarrufu sayesinde sizlerinde bu avantajlardan yararlanıp bizimle birlikte yeşil hayata dönmenizi ve yaşam kalitenizi arttırmanızı istemektedir.

INTERPEN olarak; ekolojik geleceğe önem veren en son teknolojisi ile, üretim aşamalarında insana, geri dönüşüm sırasında ise doğa ya  büyük zararlar veren kurşun bazlı hammadde kullanmamaktayız. 
Onun yerine daha başarılı olan ve doğaya zarar vermeyen kalsiyum-çinko hammaddelerini kullanmaktayız, INTERPEN olarak, Kurşun yerine kullandığımız ve kalsiyum çinkodan üretilen bu yeni stabilizatör karışımının en büyük özelliği ise her evrede pencerenin kalitesini arttırmaktır.

KALSİYUM-ÇİNKO HAMMADDESİ İLE ÜRETİLEN INTERPEN PROFİLLERİNDEKİ ÖZELLİKLER ;
■  Kötü hava koşullarına dayanıklılık; Laboratuar testleri kalsiyum-çinko stabilizatörlerinden yapılan PVC profillerin diğerlerine göre kötü hava şartlarına daha dayanıklı olduğunu göstermiştir. En sert deneylerde bile dayanıklılığını korumuştur.
■  Daha parlak; kalsiyum çinko stabilizatörlerinden yapılan PVC profiller her zaman daha parlak bir görüntüye sahiptir. Teknik ve optik olarak uzun süre parlaklığını koruyan bu profillerin kalitesi ilk bakışta da fark edilebilmektedir.
■  Geri dönüşümü daha kolay; Gelecekte kurşun yok ! Kurşun yerine Kalsiyum-çinko stabilizatörlerin kullanımı geri dönüşümü büyük oranda kolaylaştırmaktadır.