Mesleki Yeterlilik Belge

   T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayınlanan 5444 sayılı kanun ve tebliğlerde yer alan Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Meslekler arasında olan  PVC Doğrama Montajcısı ulusal yeterliliğinde MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir. Kanun kapsamında sınavlarda başarılı olan kişilerin sınav ve belge masrafları İŞSİZLİK SİGORTASI FON’UNDAN karşılanacaktır.

   Mesleki Yeterlilik Belgesi olmayan kişilerin çalıştırılması halinde işveren veya işveren vekillerine Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından;   idari para cezası, uygulanacak ve belgesiz kişiler çalıştıramayacaklardır.

   PİDOSAN PLASTİK DOĞRAMA VE İNŞ. SAN. A.Ş.  Ulusal ve Uluslararası geçerliliği olacak belgelendirme faaliyetleri ile  PVC Doğrama Montajcısı ulusal yeterliliğinde yapılacak uygulamaların uzman ustalar tarafından yapılmasını, buna bağlı olarak ülkemizdeki PVC pencere kalitesinin ve buna bağlı enerji tasarrufunun arttırılmasını, marka değerinin korunmasını, montaj hatalarına bağlı müşteri şikayet ve maliyetlerinin asgariye indirilmesini ve rekabet gücünün artırılmasını hedefliyor.  Bu nedenle PİDOSAN PLASTİK DOĞRAMA VE İNŞ. SAN. A.Ş. PVC Doğrama Montajcısı ulusal yeterliliğinde çalışan   ustaların MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi almasına destek vermektedir. Bu mesleğin yanı sıra yine diğer inşaat alanları olan ISI YALITIMCISI, ALÇI SIVA UYGULAYICISI, SIVACI, İNŞAAT İŞÇİSİ, SERAMİK KARO KAPLAMACISI, BETONCU, DUVARCI, ALÇI LEVHA UYGULAYICISI, İNŞAAT BOYACISI, BETONARME DEMİRCİSİ, AHŞAP KALIPÇI, PANEL KALIPÇI, İSKELE KURULUM ELEMANI, TÜNEL KALIPÇI mesleklerinde çalışan ustalarımıza da belgesinin almasına katkıda bulunuyoruz.

   Sosyal Sorumluluk Projesi, MYK teşvikleri kapsamında meslek erbapları ve nitelikli ve kaliteli iş gücüne katkıda bulunmak, üretimde ve hizmette verimlilik sağlanması,  Montaj ustalarının bağımsız ve tarafsız bir şekilde MYK belgesi sahibi olması için PİDOSAN PLASTİK DOĞRAMA VE İNŞ. SAN. A.Ş., TÜRKAK’tan akredite ve MYK tarafından yetkilendirilmiş TCS ULUSLAR ARASI BELGELENDİRME HİZ.SAN. TİC. LTD. ŞTİ. ile Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarının yapılması için Üretici Firma protokolü imzalamıştır. MYK Belgesi sınavları TCS ULUSLAR ARASI BELGELENDİRME HİZ.SAN. TİC. LTD. ŞTİ. tarafından yapılacaktır. Sınavlarda başarılı olan ustalar katıldıkları branşa ait Mesleki Yeterlilik Belgesi’ni almaya hak kazanacaklardır.

   Mesleki Yeterlilik Belgesi isteyen ustalarımızın 3 sınav hakkı bulunmaktadır. Birinci sınav haklarında başarısız olan ustalarımız ücretsiz 2 sınav hakkı daha bulunmaktadır. Mesleki Yeterlilik Belgeleri özel baskı merkezinde taklit edilemeyecek bir şekilde ve çift dilde üretilmekte olup beraberinde Mesleki Yeterlilik Kimlik Kartı verilmektedir.

   Mesleki Yeterlilik Belge zorunluluğu hakkında bilgi almak için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.

https://www.myk.gov.tr

https://www.myk.gov.tr/index.php/tr/myk-meslek-yeterllk-belges-zorunluluu-sayfasi

 

   MYK Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmak, meslekdaşları arasında bir adım önde olabilmek isteyen kişiler taleplerini aşağıdaki iletişim adreslerine iletmeleri gerekmektedir. 

TCS ULUSLAR ARASI BELGELENDİRME HİZ.SAN. TİC. LTD. ŞTİ. 

Tel : 444 3 167

E Posta: info@tcscert.com  

Web: https://www.tcscert.com

ÜRETİM KOMPLEKSİ : Oğuz Cd. No:45 Osmaniye Mah. 06930 Sincan/Ankara/Türkiye

 

Tel  : +90 (312) 444 97 12

Fax : +90 (312) 394 4 242

 

TCS ULUSLAR ARASI BELGELENDİRME HİZ.SAN. TİC. LTD. ŞTİ. ile PİDOSAN PLASTİK DOĞRAMA VE İNŞ. SAN. A.Ş.  arasında Mesleki Yeterlilik Kurumu teşvikleri kapsamında Üretici Firma Protokolü imzalanmıştır.